Cytat Tygodnia:
Podziwiamy lekarza, gdy przywraca zdrowie ludziom, zdawałoby się, nieuleczalnie chorym. Słusznie podziwu godnym jest Chrystus, gdy leczy rany, dla których nie ma lekarstwa, a grzesznikowi i nierządnicy tak całkowicie przywraca zdrowie duszy, że czyni ich godnymi nieba.
[św. Jan Chryzostom]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła

• 14 lutego przypada Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu w Kościele. Msze święte w tym dniu będą w następujących godzinach: 7:00 10:00 16:00 i 18:00
    Na każdej mszy obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post.
  • Okres Wielkiego Postu to czas większej modlitwy oraz wyrzeczeń, także w sposób szczególny pamiętamy o ubogich. W naszym kościele będzie wystawiona skarbonka, gdzie można złożyć jałmużnę dla ubogich. Przed świętami członkowie Rady Parafialnej wspomogą ubogich naszych parafian, korzystając ze złożonych na ten cel ofiar. Już teraz dziękujemy.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania:
    klasa VII   w środę 14 lutego
    klasa II     gimnazjum w czwartek 15 lutego
    spotkania rozpoczynają się mszą święta o 18:00
    klasy III    Gimnazjum w niedzielę po mszy świętej o 12:00
    na to spotkanie zapraszamy także rodziców.
  • W Wielkim Poście nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek;
    Dla dzieci       16:30
    Dla dorosłych 17:30
    Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:15
  • W okresie Wielkiego Postu, w naszej parafii praktykę duszpasterską będzie odbywał diakon Marcin Domański SVD. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie, niech to będzie dla niego czas łaski i duszpasterskiego doświadczenia.
  • W przyszłą niedzielę, taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Białymstoku i Pieniężnie.
  • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    Krzysztof Frątkiewicz Kleosin
    Karolina Rutkowska   Białystok
    Zapowiedz I
  • Rafał Średziński        Kleosin
    Joanna Leszczyńska  Kleosin
    Zapowiedz I

Kto by wiedział o kanonicznych przeszkodach proszony jest o poinformowanie w biurze parafialnym