Starajmy się nie tylko dobrze żyć, ale się też dobrze zachowywać wobec ludzi. Starajmy się nie tylko mieć dobre sumienie, ale także o tyle, o ile pozwala nasza ułomność oraz pamięć na własną słabość, nic takiego nie czynić, co mogłoby stać się powodem podejrzeń ze strony słabego brata.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła 30 wrzesień 2018

• Jutro, 1 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
    Uroczysta msza święta odpustowa będzie o 18:00
    Bardzo gorąco zapraszamy!
  • Tradycyjnie miesiąc październik, to czas różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie codziennie o 17:30 Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci do modlitwy różańcowej.
  • W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed mszą świętą rano i wieczorem.
  • Odwiedziny chorych w sobotę, 6 października od 9 rano.
  • Na spotkaniu z Radą Parafialna ustaliliśmy, że jesienna zbiórka na kościół odbędzie się po wyborach, czyli od 22 października. Przeprowadza ją członkowie Rady.
    Od przyszłego roku będzie prowadzona tylko jedna zbiórka - na wiosnę. Jeśli chodzi o prace przy kościele, jest zamówiony i częściowo opłacony granit na posadzkę kościoła, ma być dostarczony w grudniu. W przyszłym roku w czasie wakacyjnym planowane jest układanie płytek, i wtedy jeszcze raz zejdziemy do dolnego kościoła na msze święte.