30 listopada 2014r. rozpoczął się Rok Życia Konsekrowanego. Będzie trwał do 2 lutego 2016r. Kościół jest misyjny i powszechny ze swej natury. Powszechność polega na wychodzeniu do ludzi. Takie zadanie pełnią misjonarze i misjonarki z wielu zgromadzeń i zakonów, którzy idą śladami Chrystusa. Są to też osoby świeckie, które uczestniczą w głoszeniu Dobrej Nowiny na różne sposoby. Z racji Chrztu Świętego, każdy ochrzczony jest misjonarzem.
W Roku Życia Konsekrowanego, w sposób szczególny wspierajmy osoby konsekrowane. Bez świadectwa i poświęcenia osób szczególnie poświęconych Bogu, trudno sobie wyobrazić życie Kościoła. Ten rok, to czas łaski i odnowy dla każdej osoby konsekrowanej, by utwierdzić swoje powołanie na Skale. Święci nie spadają z nieba, wychodzą z naszym rodzin, naszego podwórka. Tak samo powołanie rodzi się w konkretnym środowisku. Dlatego też prośmy Boga o święte i liczne powołania do służby Bożej w Kościele.

Autor: O. Antoni Erragudi SVD
żródło: www.werbisci-kleosin.pl

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska