„Nocą klękasz i znaleźć chcesz Boga
potem w oczach strach nosisz i łzy
na dalekich, rozstajnych gdzieś drogach
ktoś się zbłąkał i płacze jak ty.

Pachnie ze wsi kwitnącym jaśminem
złote zboże wśród pola się śni
kto cię zbudził, kim jesteś, gdzie płyniesz
w nieskończoność wieczorów i dni.

Nikt nie szuka cię dłońmi dobrymi,
nikt nie mówi, czy dobrze, czy źle,
tylko ziemia z grobami starymi
o twej ciszy słyszała i wie.”

W niedzielę, 6 stycznia 2013 roku o godzinie 8:30 zmarł nagle O. Janusz Walerowski SVD.  Długoletni rektor Domu Misyjnego św. Kazimierza w Kleosinie, budowniczy  parafii i kościoła, pierwszy proboszcz parafii pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie.

             Urodził się 24 maja 1962 roku w Nowej Rudzie, diecezja świdnicka. W roku 1982 wstąpił do Zgromadzenia Słowa Bożego w Chludowie koło Poznania. Po studiach filozoficznych i teologicznych został wyświęcony na kapłana 30 kwietnia 1989 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie.
             
              Na Podlasie zawitał o. Janusz w roku 2001, kiedy to został rektorem Domu Misyjnego św. Kazimierza, a od 1 października 2002 roku pierwszym proboszczem i budowniczym parafii pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie.
W opinii do dopuszczenia do ślubów wieczystych napisano o nim:
Bardzo dobrze realizuje swoje powołanie zakonno-misyjne i wiele czasu poświęca na modlitwę. Angażuje się w prace wspólnotowe i dobrze wykonuje powierzone mu obowiązki, będąc przy tym człowiekiem z inicjatywą. Umie łączyć pracę, naukę i modlitwę. Jest człowiekiem odpowiedzialnym, prostolinijnym, szczerym, zdolnym, a zarazem pracowitym, zachowującym pogodę ducha mimo przeciwności…”.

Takim chcemy Go pamiętać i polecać Bożemu Miłosierdziu. Odszedł do Domu Ojca ale pozostaje w naszej drogiej pamięci. Ojcze Januszu, żyj i odpoczywaj w Bogu.

Kleosin, 6 stycznia 2014 roku
Msza święta o godzinie 12:00
W pierwszą rocznicę śmierci O. Janusza Walerowskiego SVD

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska