Cytat tygodnia:
W wątpliwościach na temat powołania powiedz samemu sobie: gdybym znajdował się teraz na progu śmierci, co pragnąłbym uczynić? W jakim stanie chciałbym przeżyć moje życie, aby zbawić moją duszę i czynić dobro?
[św. Jan Bosko]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Zwykła 17 styczeń 2021

 • Przypominamy o dodatkowych mszach świętych z racji pandemii: 7:00 i 16:00, trzecia intencja o 10:00 i 12:00 jest sprawowana w dolnym kościele.
 • Na budowę kościoła, (kolędę) zostało złożone 950 złotych, serdeczne Bóg zapłać.
 • W następną niedzielę, 24 stycznia, puszka na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji.

Cytat tygodnia:
Kiedy Kościół chrzci, Chrystus chrzci, kiedy Kościół rozgrzesza, Chrystus rozgrzesza, kiedy Kościół sprawuje Eucharystię, Chrystus ją sprawuje. Wszystkie sakramenty są działaniem Chrystusa, działaniem Boga w Chrystusie. Naprawdę trudno mówić o milczeniu Boga. Można tylko mówić o woli zagłuszania głosu Boga.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrztu Pańskiego 10 styczeń 2021

 • Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego w Kościele. Rozpoczynamy Okres Zwykły, cykl czytań niedzielnych Rok B, cykl czytań w dni powszednie I
 • 15 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie św. Arnolda Janssena, założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego, Księży Werbistów. Zapraszamy na uroczystą mszę świętą o 18:00, tu w naszym kościele.

Cytat tygodnia:
Wiara jest koroną godności człowieka. Niesłychanie trudno odzyskać straconą koronę i umieścić ją ponownie na głowie.
[sł. Boży kard. Stefan Wyszyński]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 styczeń 2021

 • W środę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane popularnie jako Trzech Króli. Na każdej mszy poświęcenie kredy. Msze święte tak jak w niedzielę: 7:00, 8:00, 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00
 • Także 6 stycznia przypada 8 rocznica śmierci o. Janusza Walerowskiego SVD, pierwszego proboszcza parafii. Po mszy świętej o 10:00 złożymy kwiaty na grobie o. Janusza i odmówimy dziesiątkę różańca. Zapraszamy!

Cytat tygodnia:
Trzeba kochać się w rodzinie, dzielić miłość w domu, aby nauczyć oddawać się innym. Nauka dawania musi kosztować, musi boleć, żeby coś znaczyć. Miłość, która nie przysparza cierpień, nie jest prawdziwa. Zrezygnowanie z czegoś, co chcemy mieć… to jest miłość.
[św. Matka Teresa z Kalkuty]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Świętej Rodziny 27 grudzień 2020

 • Przypominamy o dodatkowych mszach świętych w niedzielę i święta o 7:00 i 16:00, także msze święte o 8:00, 10:00 i 12:00 są w górnym i dolnym kościele.
 • Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne, 31 grudnia po mszy o 18:00, będziemy dziękować Bogu za Stary Rok.

Wraz z nadchodzącymi Świętami Narodzenia Pańskiego składamy Wam Drodzy Parafianie najserdeczniejsze życzenia pokoju, Bożej Radości i Miłości w tym szczególnym czasie.
Wierzymy, że Nowonarodzone Dzieciątko pobłogosławi Wam i Waszej Rodzinie
w Nowym Roku 2021.

Niech w każdym dniu dane Wam będzie odnaleźć Boga, a wraz z nim szczęście.

"Cicha noc, święta noc, jakiż w Tobie dzisiaj cud, w Betlejem dziecina Święta wznosi w górę swe rączęta błogosławi lud."

Radosnych Świąt życzą Duszpasterze

Cytat tygodnia:
Bardziej Bóg żąda od ciebie choćby najmniejszego stopnia posłuszeństwa i uległości niż wszystkich innych czynów, jakie chcesz podjąć dla Niego.
[św. Jan od Krzyża]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu 20 grudzień 2020

 • W tym roku z racji epidemii planujemy cztery pasterki w Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia. Nie będziemy prowadzić żadnej rejestracji, wszystkich przyjmiemy a jak będzie więcej osób można uczestniczyć we mszy świętej bezpiecznie przed kościołem.
  22:00 górny i dolny kościół
  24:00 górny i dolny kościół
 • Plan mszy świętych w Boże Narodzenie: 8:00, 10:00, 12:00, 16:00, w tym dniu nie ma mszy świętej o 7:00 rano i 18:00
  w II Dzień Świąt plan mszy jak w niedzielę: 7:00, 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00

Cytat tygodnia:
Dla przypodobania się Bogu nie trzeba wiele działać, lecz raczej z dobrą wolą wszystko wykonywać, bez domieszki miłości własnej i ludzkich względów.
[św. Jan od Krzyża]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu 13 grudzień 2020

 • W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych, ale będzie więcej okazji do spowiedzi, od 20 grudnia do 23 włącznie będą kapłani do spowiedzi, pół godziny przed mszą święta.
 • Prosimy także o zgłaszanie starszych i chorych, którzy by chcieli skorzystać z sakramentów, jesteśmy gotowi odwiedzić każdego, kto potrzebuje duchowego wsparcia.

Cytat tygodnia:
Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.
[ks. Jan Twardowski]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 6 Grudzień 2020

 • Przypominamy o dodatkowych mszach w niedzielę: o 7:00 i o 16:00
 • Tradycyjnie w adwencie zapraszamy na msze roratnie, które w naszym kościele będą o 6 rano w poniedziałek, środę i sobotę.

Cytat tygodnia:
Co to znaczy „czuwam”? To znaczy: staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie. To taka bardzo podstawowa sprawa...
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu 29 listopad 2020

 • W związku z ograniczeniami co do ilości wiernych w kościele, aby parafianie mogli bezpieczniej uczestniczyć we mszy świętej, w niedziele wprowadzamy dwie msze święte dodatkowe, o 7:00 rano i o 16:00, w sumie w naszej parafii w niedziele jest sprawowanych dziewięć mszy świętych.
  O 8:00, 10:00 i 12:00 msze święte są sprawowane w tym samym czasie w górnym i dolnym kościele.
 • Tradycyjnie w adwencie zapraszamy na msze roratnie, które w naszym kościele będą o 6 rano w poniedziałek, środę i sobotę.

Jednorodzony Syn Boży stał się Synem Człowieczym, by synów ludzkich uczynić synami Bożymi. On, w ludzkim ciele sługa, w tym ciele służył tym, którzy są Jego sługami; czyni ich wolnymi, aby mogli oglądać Boga w postaci Bożej.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22 listopad 2020

 • W związku z ograniczeniami co do ilości wiernych w kościele, aby parafianie mogli bezpieczniej uczestniczyć we mszy świętej wprowadzamy następujące zmiany:
  W ciągu tygodnia dodatkowa msza święta o 16:00 aby zmniejszyć ilość wiernych na mszy wieczornej o 18:00
 • Ważna informacja, różaniec w intencji wiernych zmarłych   polecanych w wypominkach będzie odmawiany zarówno o 16:00 jak i 18:00. Serdecznie zapraszamy!
  W niedziele wprowadzamy dwie msze święte dodatkowe, o 7:00 rano i o 16:00, plan mszy niedzielnych będzie następujący:
  07:00 górny kościół
  08:00 górny i dolny kościół
  10:00 górny i dolny kościół
  12:00 górny i dolny kościół
  16:00 górny kościół (msza z wypominkami)
  18:00 górny kościół (msza z wypominkami)
 • Proszę się zapoznać z nowym planem, bo jest to związane małą zmianą przyjętych intencji mszalnych, za niedogodność przepraszamy. Ten plan będzie obowiązywał do 29 listopada włącznie.

Nabożeństwa

Sprawdź godziny Mszy Świętych

Zobacz

Konto budowy Kościoła

Budujemy nowy Kościół Parafialny w Kleosinie.

Zobacz

Intencje parafialne

Poradnia małżeńska