Cytat Tygodnia:
Porzucili wszystko i poszli za Nim. Ile trzeba rzeczy porzucić, od ilu zajęć się oderwać, odłożyć czytaną książkę, zostawić w domu wierne psisko,przerwać rozmowę z koleżanką - gdy zegarek na Mszę woła,trzeba porzucić dla niej wszystko.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Zwykła

• Od 27 stycznia (sobota) wracamy do zwykłego porządku mszy świętych; o 7 rano i wieczorem o 18:00. W sobotę, 27 stycznia msza święta o 18:00 w intencji wiernych zmarłych polecanych w styczniu, prosimy o zgłaszanie imion wiernych zmarłych.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

Cytat Tygodnia:
W wątpliwościach na temat powołania powiedz samemu sobie: gdybym znajdował się teraz na progu śmierci, co pragnąłbym uczynić? W jakim stanie chciałbym przeżyć moje życie, aby zbawić moją duszę i czynić dobro?
[św. Jan Bosko]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Zwykła

• W poniedziałek 15 stycznia, liturgiczne wspomnienie św. Arnolda Janssena, założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego, SVD
    Uroczystej mszy świętej o 18:00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Białostocki, Tadeusz Wojda. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian na nasz zakonny odpust. W tym dniu nie chodzimy po kolędzie.
  • W środę, 17 stycznia, liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata.

Cytat Tygodnia:
Chrystus był ochrzczony nie po to, aby być uświęconym przez wodę, lecz aby uświęcić wodę i oczyszczeniem, któremu się poddał, oczyścić nurty, których dotykał. Poświęcenie Chrystusa, które się tam dokonało, jest więc w swej istocie poświęceniem wód. Chrystus pierwszy poprzedza nas na drodze chrztu, aby lud chrześcijański ufnie poszedł za Nim.
[św. Maksym z Turynu]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Zwykła, Święto Chrztu Pańskiego
7 styczeń 2018

• W czasie trwania kolędy, w zwykłe dni, msza święta jest tylko o 7 rano, nie ma mszy świętej wieczornej
  • Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, rozpoczyna się Okres Zwykły w Kościele. Dekoracja świąteczna jednak pozostanie do 2 lutego.

Cytat Tygodnia:
Święta Rodzina jest z pewnością wyjątkowa i niepowtarzalna, ale jest jednocześnie „wzorem życia” dla każdej rodziny, gdyż Jezus, prawdziwy człowiek, zechciał urodzić się w rodzinie ludzkiej i w ten sposób ją pobłogosławił i uświęcił. Zawierzmy zatem Matce Bożej i św. Józefowi wszystkie rodziny, aby się nie zniechęcały próbami i trudnościami, lecz by zawsze pielęgnowały miłość małżeńską i z ufnością poświęcały się służbie życiu i wychowywaniu.
[Benedykt XVI]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 31 grudzień 2017

• Jutro Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte tak jak w niedziele.
  • Od wtorku, 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w parafii. Jak było wspomniane, w tym roku będzie chodziło po kolędzie czterech kapłanów. Już teraz dziękujemy za Wasza otwartość i szczerość. Niech to będzie czas modlitwy i refleksji nad naszą Parafią. Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na budowę naszej świątyni.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje.
W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie.

Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę.
Niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi.

Dzieląc się opłatkiem, w te piękne święta życzymy naszym Drogim Parafianom i Wszystkim Gościom, aby Nowonarodzony oświecał drogi codziennego życia, obdarzał błogosławieństwem i pomagał życie czynić szczęśliwym.
Wesołych i ciepłych świąt, błogosławieństwa Bożego w każdym dniu
Nowego Roku 2018.

Życzą Duszpasterze

Cytat Tygodnia:
Pomódlmy się w Noc Betlejemską w Noc Szczęśliwego Rozwiązania, by wszystko się nam rozplątało, węzły, konflikty, powikłania.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu 24 grudzień 2017

• Nasi harcerze będą czekać przy ognisku z Betlejemskim Światłem, od 9 rano do 12 w południe, przy blokach obok kościoła.
  • W Boże Narodzenie, 25 grudnia, msze święte o 8:00, 10:00 i 12:00
    Nie ma mszy świętej o 18:00

Cytat Tygodnia:
Cierpliwość jest konieczna, aby pokonać świat, zapewnić sobie zwycięstwo i wejść do raju. [św. Jan Bosko]
Radujcie się, zbawienie jest blisko....

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu „Gaudete” 17 grudzień 2017

• W przyszłą niedzielę, 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego, z racji niedzieli msze święte o 8:00, 10:00 i 12:00
    Nie ma mszy świętej o 18:00
    Gorąco zachęcamy aby dzień wigilijny był tradycyjnie dniem postnym jako przygotowanie do Wieczerzy Wigilijnej. Zapraszamy na uroczystą pasterkę o 24:00
  • Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej w Domu Zakonnym św. Kazimierza w środę o 19:00

Cytat Tygodnia:
Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 10 Grudzień 2017

• W naszym kościele Msze święte roratnie będą: w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6 rano.
  • 13 Grudnia (środa) spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - klasy VII; a 14 Grudnia (czwartek) - II gimnazjum. Spotkania rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00

Cytat Tygodnia:
Co to znaczy „czuwam”? To znaczy: staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu 3 Grudzień 2017

• W naszym kościele msze święte roratnie będą: w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6 rano. Serdecznie zapraszamy.
  • W czwartek, 7 grudnia po Mszy św. wieczornej zbiórka Ministrantów. Obecność obowiązkowa.