Cytat Tygodnia:
Człowiek rodzi się, kocha i umiera nie na próbę.
[św.Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła 24 czerwiec 2018

• W piątek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7 rano i wieczorem o 18:00 W tym dniu jest zbierana taca na Stolice Apostolską. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu.
  • Msza święta w intencji wiernych zmarłych polecanych w czerwcu będzie w sobotę 30 czerwca o 18:00 Prosimy o zgłaszanie imion wiernych zmarłych.

Zapraszamy małżeństwa, które pragną pogłębić swoją formację osobową i religijną we wspólnocie Domowy Kościół.
(Drugi Krąg przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus)
Wspólny cel stanowi rdzeń każdej miłości, która to poprawia więź małżonków.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do:
o. Mieczysław Sagan, SVD (tel. 792 041 373

Cytat Tygodnia:
Królestwo ma na celu przekształcenie stosunków między ludźmi i urzeczywistnia się stopniowo, w miarę jak ludzie uczą się kochać, przebaczać i służyć sobie wzajemnie.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła 17 czerwiec 2018

• W przyszłą niedzielę, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Serdecznie zapraszamy na msze święte.
  • Msza święta dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego, będzie 22 czerwca, w piątek o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Będziemy też prosili Boga o błogosławieństwo na czas wakacji.
  • Spotkanie dla wszystkich ministrantów 22 czerwca, w środę po mszy o 18:00 Obecność obowiązkowa. Zapraszamy też nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza.

Cytat Tygodnia:
Pan poucza nas, jak mamy żyć według Ewangelii: poleca nam, abyśmy się nie gniewali, znosili ludzi złych, abyśmy byli czyści od pożądliwości i wolni od chciwości. W ten sposób mamy z wolnego wyboru zachowywać to wszystko, co będzie dla nas całkiem naturalne w życiu przyszłym.
[św. Bazyli Wielki]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła 10 czerwiec 2018

• Spotkanie kandydatów do bierzmowania:
klasa VII   w środę 13 czerwca
klasa II gimnazjum w poniedziałek 11 czerwca
spotkania rozpoczynają się Mszą święta o 18:00
  • Jeszcze przed wakacjami robimy nabór na ministrantów; zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas III i starsze. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza.
  • Dzisiaj zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

Cytat Tygodnia:
Nie możesz modlić się w domu tak jak w kościele, gdzie jest wielka rzesza i gdzie wołanie do Boga unosi się z jednego serca. Jest w tym jeszcze coś więcej: zjednoczenie umysłów, zgodność dusz, więź miłości, modlitwy kapłanów.
[św. Jan Chryzostom]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela Zwykła 3 czerwiec 2018

• Uroczystość Pierwszej Komunii w naszej parafii w roku 2019 odbędzie się 12 maja na mszy o 12 w południe.
  • Cały czerwiec, w naszym kościele będzie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 17:30. Gorąco zapraszamy!

Uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się o godz. 10:00 dnia 31.05
O godz. 12:00 nie ma mszy św.

Cytat Tygodnia:
W Trójcy można dostrzec pierwowzór ludzkiej rodziny, złożonej z mężczyzny i kobiety, którzy zostali powołani, aby być dla siebie nawzajem darem we wspólnocie miłości otwartej na życie. W Trójcy Przenajświętszej znajdujemy także wzorzec rodziny Kościoła, w której wszyscy chrześcijanie mają budować autentyczne więzi wspólnoty i solidarności. To miłość jest konkretnym znakiem wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.
[św. Jan Paweł II]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy 27 maj 2018

• W tym tygodniu, 31 maja przypada doroczna uroczystość Bożego Ciała. Plan procesji jest następujący:
    I   Stacja Przy Krzyżu Parafialnym, odpowiedzialni: państwo Wenda, Waldemar i Katarzyna oraz sąsiedzi.
    II  Stacja Skrzyżowanie ulic o. Janusza Walerowskiego, Dąbrowskiej i Reymonta. Odpowiedzialni
                                    państwo Jan i Bożena Szerenos oraz sąsiedzi.

III Stacja Przy posesji państwa Andrzeja i Danuty Iwanowicz, pomagają sąsiedzi z Reymonta i Zambrowskiej
    IV Stacja Przy posesji państwa Eugeniusza i Jadwigi Gudel na ulicy Prusa, pomagają sąsiedzi.
                                   Tutaj też będzie zakończenie procesji i końcowe błogosławieństwo.

Cytat Tygodnia:
Czym dusza jest dla ciała w człowieku, tym Duch Święty jest dla Ciała Jezusa Chrystusa, którym jest Kościół. Duch Święty sprawia w Kościele to samo, co dusza w członkach ciała.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20 maj 2018

• W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. Rozpoczyna się Okres Zwykły w liturgii Kościoła.
  • W poniedziałek, 21 maja, święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła, msze święte jak w zwykły dzień.

Cytat Tygodnia:
Nasz Pan nie opuścił niebios, gdy stamtąd przyszedł do nas; nie opuścił też i nas, kiedy znowu wstąpił do niebios. O tym, że tam przebywał, gdy był z nami tu, na ziemi, On sam stwierdza tymi słowami: „Nikt nie wstąpił do nieba oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego, który jest w niebie”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Wielkanocna 13 maj 2018

• W przyszłą niedzielę na mszy o 12:00, nowo wyświęceni kapłani : Marcin Domański SVD, Hubert Łucjanek SVD oraz Teodor Tomasik SVD; odprawią swoja msze prymicyjna w naszym kościele. Po mszy świętej udzielą błogosławieństwa prymicyjnego. Bardzo gorąco zapraszamy.
  • 19 maja, nabożeństwo majowe z racji dwóch ślubów będzie po mszy świętej o 18:00

Cytat Tygodnia:
Tyle stajesz się z dnia na dzień piękniejszy, o ile wzrasta w tobie miłość. Bo miłość jest ozdobą duszy, jest jej pięknem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna 6 maj 2018

• Miesiąc maj to okres w sposób szczególny poświęcony Maryi. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą codziennie o 17:30. Gorąco zapraszamy!
  • Zbiórka Ministrantów w środę, 9 maja po Mszy św. o godz. 18:00